Dijital Medya ve Dijital PR Nedir?

Dijital Medya ve Dijital PR Nedir?
Dijital Medya ve Dijital PR Nedir?

Elif YILMAZ,
Editör

2022-08-01
1Okunma

İnternetin yaygınlaşması ile haber sitelerinin görüntülenme oranı inanılmaz derecede yükselişe geçmiştir. Ülkemizde aylık 1 milyara yakın ziyaret alan haber siteleri mevcuttur.

İşte tamda bu sebepten dijital PR kurum ve kuruluşlar için hatta siyasetçiler, iş adamları, doktorlar, sanatçılar gibi herkesin vazgeçilmezi olmaya devam ediyor. Dijital PR aracılığı ile ürün, hizmet ve biyografinizi hedef kitlenize en doğru şekilde lanse edebilirsiniz. Kitlenize kolayca ulaşabilir ve reklam yaparak alacağınız dönüşümün çok daha üstünde bir dönüşümü daha uygun maliyetlerle yapabilirsiniz.

İşte bu nedenlere bakıldığında ilerleyen dönemlerde dijital medyanın daha da artarak, tırmanarak devam edeceği ve önemle yükseleceğini göreceğimiz kesin. Aynı zamanda dijital medyanin bu yükselişi, pr çalışması yaptıracak kişi ve kuruluşlar içinde artık Dijital PR’in önemini artıracak ve talepler çoğalacaktır. Konumuz dijital PR olduğu için; PR çalışması nedir diye merak edenler veya bilmeyenler PR çalışması nedir? sayfamızı ziyaret ederek bilgi alabilirler.

Dijital PR basılı PR’in yanı sıra internet aracılığı ile haber sitelerinde yer almak ve dijital basında çıkan bu haberlerin sosyal medya ve SEO aracılığı ile daha da etkin hale gelmesini sağlamaktır. Dijital basında çıkan haberlerimizin içerik pazarlama stratejisi ile sosyal medya da daha doğru hedef kitleye ulaşması için kitle seçimi yaparak reklam çalışması ile desteklenmesi çok daha etkili bir çalışma olmaktadır. Dijital medyada mecra sayısı geleneksel medyanın onlarca katı kadardır. İçerikler de çoğunlukla benzerlik taşımaktadır.PR calışması

Tüm bu mecra ve içerik havuzunda öne çıkmak için dijital medya ile paylaşılan metinlerin bilgilendirme metni olmaktan öte, bilgiyi anlaşılır bir şekilde sunan metinler olması gerekmektedir. Bu da Dijital PR’da içerik pazarlamanın önemini artırmaktadır. Dijital medyada içerik açısından öne çıkmak ve değerlendirilebilir olmak için içeriği bir bağlam üzerinden sunmak gerekmektedir. En alakasız ürün bile doğru bağlama üzerinden okuyucuya sunulduğunda ilgi çekici olabilmektedir.

Etkili Bir Dijital PR Çalışması Nasıl Yapılır?

Diyelim ki bir doktor müşterinizin dijital PR çalışmasında ayni dalda birçok doktordan ayırıp nasıl öne çıkarabiliriz. Öncelikle ele alacağınız konu için bir basın bülteni hazırlayarak haber niteliğini yüksek derecede tutmanız gerekmektedir. Bu arada basın bülteni nedir diye merak edenler sayfamıza göz atarak bilgi sahibi olabilirler.

Haber ajanslarının ve haber sitelerinin basın bültenini yayınlanması için haber değeri yüksek olmalıdır. Sonrasında yüksek haberi değeri olan bültenimizi son kullanıcıyı etkilemesi için etkileyici olmasına da çok dikkat etmek gerekir. Bir dijital PR SEO Şirketi ile çalışabilirsiniz. Bu etkenlere uyduğunuz takdirde doğru basın bülteni, doğru hedef kitle seçimi, hedef kitleyi etkileme başarısı olduğunda etkili bir dijital PR yapmış olmanız kaçınılmazdır.

BENZER İÇERİKLER