SEO Makaleleri

SEO Makaleleri
SEO Makaleleri

Elif YILMAZ,
Editör

2022-07-29
1Okunma

SEO makaleleri SEO çalışmasının en önemli noktası makalelerdir. SEO makaleleri arama motorlarının istediği standartta hazırlandığı takdirde üst sıralarda yer alma olasılığınız daha fazla olacaktır.

Olasılık diyoruz çünkü sadece SEO makaleleri ile SEO çalışması son bulmuyor ve bu çalışma kendi içerisinde daha nice detay barındırıyor. Seo makaleleri neden bu kadar önemli? 
Aslında arama motorlarının ve en önemlisi de Google’ın özellikle üzerinde durduğu bir konu var ki o da; özgün yani kopyalanmayan içerikler ve mümkün olduğunca fazla bilgi suna bilmektir.

Bu konunun üzerinde durma amacı da hiç kuşkusuz, kendini geliştirmek ve zenginleştirmek istemesinden kaynaklanmaktadır. Arama motorlarına sunulan kaliteli ve zengin içerikler neticesinde arama motorları sunulan içerikleri ödüllendirmeden geçmiyor ve üst sıralarda yer almamıza imkan veriyor. Elbette üst sıralarda yer almak sadece zengin içerikle ilişkili değildir. 

SEO makaleleri, uzun bir yarısının sadece başlangıç çizgisidir. Özellikle Google'ın arama botları siteleri sürekli olarak taramakta ve olası kopya içerikleri tespit etmektedir. Google’da üst sıralarda yer alma hayali kurarken, alt sıralara düşmek kopya içeriklerle mümkün olmaktadır. Bu sebepledir ki, bir SEO çalışması nın temelini özenle hazırlanmış SEO makaleleri oluşturmaktadır. Makaleler anlam taşımalı! SEO makaleleri kaleme alınırken öncelikli amaç SEO uygunluğu olsa da sadece SEO uygunluğu etkin bir makalenin kriteri olmaya yetmemektedir.

 

seo makaleleri

 

Etkin SEO Makaleleri; 
• Yazım kurallarına ve noktalama işaretlerine uyularak 
• Anahtar kelimelerin dağılımını doğru bir şekilde gerçekleştirilerek 
• Mümkün mertebe faydalı bilgi paylaşılarak ve içerikler bir yerden kopya edilmeyerek hazırlanmalıdır. 
• 300-650 kelime aralığında açıklanmak istenen konu açıklanmalı ve okuyucuyu sıkmadan nokta konulmalıdır. İçeriğin zengin olması ne kadar önemli olsa da okuyucu sıkmadan bilgi verebilmekte bir o kadar önemlidir. 

Özetlemek gerekirse SEO makaleleri, SEO çalısması mihenk tasını oluştursa da kaleme alım aşaması oldukça zahmetli ve zaman isteyen bir süreçtir. Aslında kaleme alınmak istenen konu hakkında derinlemesine bir araştırma yapmadan kalemi sivriltmek arama motorlarına istediğini vermeyecektir. Bu sebeple işi ustasına bırakmalı ve sonuçlarının mutluluğunu birlikte yaşamalıyız. Keyf-i Dem yerine, Hüzn-ü Dem’e gerek yok…

BENZER İÇERİKLER