Youtube SEO

Youtube SEO
Youtube SEO

Elif YILMAZ,
Editör

2022-08-01
1Okunma

Video izlemek istediğimizde hepimiz ilk olarak Youtube’i açarız değil mi? Youtube kullanıcıları ve Youtube üzerinden gelir elde edenlerin sayısı son yıllarda oldukça artış gösterdi ki Youtube yakında bir meslek olarak bile karşımıza çıkabilir.

Şaşırmamak lazım. Peki ama bu kadar insan neden Youtube ile bu kadar ilgilenmeye başladı ve bu gelirler nereden elde ediliyor? Aslında cevap yine aynı ‘SEO’. internet üzerinden gelir elde edebilmek ve müşteri portföyünü arttırmanın en doğal yolu SEO’dan geçiyor. Youtube SEO sayesinde milyonlarca insan hem eğleniyor hem de para kazanabiliyor. Gelelim asıl konuya bunu nasıl yapıyorlar? Ve biz size bu konu da neler önerebiliriz?

Youtube SEO neyi ifade eder?

Youtube’a yüklediğimiz videoların bizlere gelir olabilmesi için videomuzun izlenme oranının yüksek olması gerekmektedir. İzlenme oranının fazla olabilmesi için de videomuzun devamlılığının olması ve arama sonuçlarında üst sıralarda olması gerekmektedir. İlk sırada olmak çok çok daha faydalı olsa da ilk sıranın garantisi asla yoktur. İlk sırada ya da ilk sıralarda yer alabilmek denildiğinde de hiç şüphesiz aklımızda SEO kelimesi canlanır. Fakat bizim ilgilendiğimiz konu Youtube’da üst sıralarda yer alabilmek olduğundan bize de Youtube SEO gerekmektedir. Özetle Youtube SEO, doğal izlenme oranını arttırabilmek için üst sıralarda yer alabilme çalışmalarını ifade eder.youtube seo

Youtube SEO nasıl yapılır?

Yola videonuzu yüklemeden önce yapmanız gerekenle başlayalım. Öncelikle yüklemek istediğiniz videoyu, yükselmek istediğiniz anahtar kelime olarak belirleyin ve videoyu o şekilde yükleyin. Akabinde videonuza bir başlık belirleyiniz. Fakat öyle bir başlık belirleyin ki, hem videoya merak uyandırırsın hem de videoyu özetlesin. Üstelik de 3-5 kelime ile sınırlı kalsın.  Youtube SEO için en önemli konulardan biri de kuşkusuz etiketlidir. Etiketler doğru ve özenli bir şekilde oluşturulmalıdır.

Ne kadar çok etiket oluşturursam o kadar çok kişi videoma ulaşır diye düşünmeyin asla. Optimum etiket sayısı 8 ile 10 aralığında olmalıdır. Video açıklamaları da en az etiketler kadar önemlidir ve Youtube SEO çalışmasının kilit noktasını oluşturmaktadır.  Video açıklamaları doğru yapıldığı takdirde, benzer videoların önüne geçmek kaçınılmaz olacaktır. Youtube SEO çalışmasına en çok katkı sağlayan konulardan biri de kuşkusuz sosyal medya paylaşımlar dır, ki her paylaşım hanemize artı puan olarak yansımaktadır.

Dolayısı ile videolarımızı mümkün oldukça çok paylaşmalı ve takipçilerimizin beğenisine sunmalıyız. Youtube Danışmanlığı hakkında çok fazla şey duymamış olabilirsiniz, ama gelir hedefleri baz alındığında başlı başına ayrı bir kulvar olduğunu tüm aktif kullanıcılar bilir. Youtube danışmanlığı Youtube’nın kendisi kadar detaylı ve renklidir. Youtube danışmanlığı detaylarında ilk sırada kendini vurgulayan en önemli detay Youtube reklam danışmanlığı olacaktır. Sebebi nedir?

Youtube SEO Neleri İçerir?

  • Youtube Kanal Etiket Düzenleme
  • Video İçeriği Planlaması
  • Video Açıklama ve Etiket Düzenlemesi
  • Benzer Kanallarla Eşleşme Çalışması
  • Farklı Playlistlerde Yer Alma
  • Videoların Google SEO İşlemleri
  • Youtube Reklamları Tercih Sebebi Olmanızı Sağlar

Youtube videolarını izlediğinizde ilgi alanımız dışında bir reklam karşınıza çıktığında her ne kadar sinirlenseniz dahi, ilgi alanınıza giren bir ürünler ya da hizmetle alakalı reklamla karşı karşıya geldiğinizde ise sonuna kadar izlemeye devam edersiniz. Biz burada sizler için ne yaparız? İlk seçenekte ki sinirlenme vakasından uzak, merak uyandıran reklam yayınlarını hazırlanır. İşimiz Youtube danışmanlığı olduğuna göre Youtube ile ilgili tüm detaylar gereklerini sunmak görevimizdir.

 

youtube seo hizmeti

Bu şekilde mevcutta var olan ve yeni müşteri adaylarınız yeniliklerimizden haberdar olur. Bir yandan marka değerinizi yükseltirken, bir yandan kazancınıza yeni bir ivme kazandırırsınız. Yani Youtube danışmanlığı hizmetlerimiz içerisinde reklamcılık yönlenebileceğiniz asıl kazanç seçeneğidir. Unutmadan reklamlarınızı istediğiniz zaman dilimlerinde, istediğiniz yaş ve meslek gruplarına ulaştırılır. Burada ki detaylarda ki seçimlerinizi ise Youtube danışmanlığı hizmetlerimiz ve profesyonel kadromuz ile bizler size sunuyoruz.

Öyle kolay değil, Siz Kanalları Bize Bırakın Biz Sizin İçin Stüdyoyu Hazırlarız. Banka? Onu da biz hallederiz. Siz kazanırsanız bizde sizinle kazanırız. Youtube danışmanlığı hizmetlerinde en önemli hususlardan biri de kurulum aşamasıdır. Herkes yemek yapabilir. Fakat biliyorsunuz ki herkes her yemeği lezzetli yapamaz.

Youtube danışmanlık hizmetlerimiz bünyesinde kanallarınızı, SEO uyumlu ve tüm altyapı çalışmaları tamamlanmış bir yapı ile sizlere teslim ediyoruz. Sürekli olarak aktif teknolojik firmamıza özel alt yapımızla kanallarınızı kontrol ediyor, sizlere sürekli olarak raporluyoruz.  Yani menünün reçetesini yazıp, malzemeleri fırına koyup sizi öylece bırakmıyoruz. Sürekli yanınızda oluyoruz. Yemek piştikten sonra, ikinci kez aynı yemeği ayni lezzetle yemenizi sağlıyoruz. 

Youtube Takipçilerinizi biz takip ediyoruz. Onlar zaten sizi takip etmiş oluyor. 

Ne alaka mı? Anlatalım. Youtube danışmanlığı hizmetlerimiz içerisinde takipçi, abone, beğeni sayılarını arttırmak hali hazırda ana görevlerimizden. Peki ya sonrası? Sonrasında ise takipçilerinizi, abonelerinizi, beğenilerinizi detaylı olarak incelemeye tabi tutuyoruz.

 

Gidenlerin sebeplerini inceleyen analizler hazırlıyor ve sonraki aşamalarda Youtube danışmanlığı partneriniz olarak stratejik planlama larımızı revize ediyoruz. Yani? Yanı kısaca söyle. Youtube üzerine ne yapmak istiyorsanız, Youtube danışmanlığı hizmetlerimizden kesinlikle sizleri faydalanmaya davet ediyoruz. Videolarınız ve yarınlarınızı milyonların izlemesi için Youtube danışmanlığı hizmetlerini meslek edindik. Sadece video izlemek değildi amacımız.

 

youtube seo nasıl yapılır

BENZER İÇERİKLER